הוסף למועדפים   יום שבת, 13 באוגוסט 2022

דומייניק - מאגר דומיינים למכירה, המאפשר לבעלי דומיינים לפרסם דומיין למכירה, לנקוב מחיר מבוקש עבורו או לקבל הצעות מחיר מגולשים באתר.

כדאי לדעת! הכל על רישום דומיין חדש

בניית אתרים - תהליך בחירת הדומיין

מהו דומיין?
דומיין (בעברית- שם מתחם) הוא השם שאותו יקלידו הגולשים בשורת הכתובות על-מנת להגיע לאתר שלכם. זוהי למעשה הכתובת של האתר והיא שייכת לבעלי האתר. דומיין מורכב משם ומסיומת כאשר הסיומת מייצגת את מהות האתר (לדוגמא- COM לאתר מסחרי, ORG לארגון או AC למוסד אקדמי) וכן את המדינה בה פועל העסק (לדוגמא- IL היא הסיומת של ישראל, UK של בריטניה וכן הלאה). בחירת שם הדומיין היא אבן היסוד של תהליך בניית אתרים שכן זהו שם האתר וכפועל יוצא מכך נגזר הלוגו שלו, הלינקים וכד'. בניית אתרים נכונה מתחילה בבחירה ורכישה של שם דומיין מתאים עוד לפני תהליך האפיון. שימו לב- הדומיין הוא רכושכם הבלעדי בדיוק כמו שם החברה שלכם וזכויותיו נתונות לכם ולא לחברת בניית אתרים שמקימה את האתר.

איך יודעים אם הדומיין המבוקש פנוי?
מרביתן של חברות בניית אתרים יספקו לכם את שירותי רכישת שם הדומיין כחלק מחבילת השירותים אולם טרם הפניה לחברת בניית אתרים מומלץ לבדוק האם השם המבוקש פנוי. זאת ניתן לעשות בכל אחד מהאתרים המוסמכים מטעם איגוד האינטרנט לבצע רישום של דומיינים, לרוב חברות בניית אתרים ואחסון אתרים. באם אתם מבקשים לרכוש דומיינים עם סיומות שאינן ישראליות או בינלאומיות אלא שייכות למדינות אחרות תוכלו לבדוק זאת באתרי חברות בניית אתרים במדינה המבוקשת.

איזו סיומת לבחור?
ישנן סיומות רבות המייצגות סוגי אתרים שונים. על-מנת להקל על מנועי החיפוש במציאת האתר שלכם וסיווגו מומלץ לבחור בסיומת המתאימה ביותר לאופי האתר ולמיקומו של העסק. אם אתם פונים לקהל יעד ישראלי בלבד רכשו דומיין עם סיומת ישראלית ואם אתם פונים לקהל יעד בין-לאומי רכשו דומיינים עם סיומת בין-לאומית. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם חברת בניית אתרים שבה בחרתם לביצוע העבודה וללמוד מניסיונם. חברות בניית אתרים מציעות לפעמים גם דומיינים בחינם שהם למעשה סאב-דומיינים, כלומר- שם מתחם תחת השם של חברת בניית אתרים.

כמה עולה לקנות דומיין?
מחירי דומיינים נעים בין דולרים בודדים למאות דולרים עבור דומיינים פנויים ועד לאלפי ועשרות אלפי דולרים עבור דומיינים אטרקטיביים במיוחד המוחזקים ע"י סוכני דומיינים. כאמור, מרביתן של חברות בניית אתרים מספקות שירותי רכישת דומיין כחלק מחבילת השירותים ויוכלו לספק הנחה משמעותית וכן לייעץ בבחירת הדומיין המתאים.


מקור המאמר

מוכרים דומיין? הוסיפו דומיין למאגר דומיינים
למכירה של האתר דומייניק.
השירות ניתן חינם.
איך קונים דומיין חדש ואיזה שם כדאי לבחור?
על רישום דומיין
אינדקס חברות לרישום דומיין ישראלי / בינלאומי
רישום דומיין