הוסף למועדפים   יום שלישי, 24 במאי 2022

דומייניק - מאגר דומיינים למכירה, המאפשר לבעלי דומיינים לפרסם דומיין למכירה, לנקוב מחיר מבוקש עבורו או לקבל הצעות מחיר מגולשים באתר.

כדאי לדעת! הכל על רישום דומיין חדש

בחירת שם דומיין

חברות קיימות צריכות לחפש שם דומיין זהה לשם חברה או שם החברה עם תוספת קצרה. שיקול הקישור התדמיתי של החברה עם האתר עולה על כל שאר השיקולים האחרים. תוספות אפשריות הן: -web, e- וכדומה. מטרת התוספת לאפשר לכם לשמר את השם של החברה שלכם ובמקביל ליצור הפרדה כלשהי בין העסק המוחשי לאתר האינטרנט.
במידה ואין שם לחברה ארגון או אדם חפשו שם שיתאים לדרישות הבאות:

השם צריך להעביר מסר על מטרת האתר. כדאי להשתמש במילות מפתח העיקריות של האתר מפני שמנועי החיפוש מתייחסים בדירוג שלהם גם לשם האתר. לאתרים בחו"ל שם הדומיין הוא גם שם האתר. לאתרים בארץ יש לבחור גם שם עברי לאתר ושם זה צריך להכיל את מילת החיפוש העיקרית שלכם.
שם קליט – שם קליט אינו אומר קצר אלא שם שיושב בראש. משתמשים רבים זוכרים חלק מהשם ומחפשים אותו במנועי החיפוש וכך מוצאים אותכם שוב. אפילו את ebay ישנם הרבה מאוד אנשים שמחפשים במנועי חיפוש במקום להקליד בשורת הדומיין בבראוזר.
אני אישית מעדיף שם ארוך וברור מאשר שם קצר וחסר משמעות.
אל תשתמשו בשגיאות כתיב – זה מבלבל את הלקוחות.
ניתן להפריד מילים בשם הדומיין עם מקף (-). הפרדה עם מקף הופכת את הדומיין לקריא יותר וברור.
שמות בג'יבריש (עברית הכתובה עם אותיות אנגליות) הם כדאיים רק כאשר קל לכתוב אותם וכאשר אין לכם כוונה לפנות לקהל בחו"ל.

בעבר שמות קצרים היו להיט אסטרונומי. היום יש נטייה לשמות בעלי משמעות המכילים לעיתים שתי מילים ואפילו יותר. לדוגמא: seo-guy.com, 1-website-promotion-internet-marketing-services.com.

לאחר שהרצתם כמה רעיונות בצעו בדיקה האם השמות שאתם מחפשים פנויים. שמות דומיין ישראלים ניתן לבדוק באתר של איגוד האינטרנט הישראלי וללחוץ על whois או באחת מהחברות המוכרות שמות דומיין ישראלי. אני ממליץ לעשות את הבדיקה באיגוד האינטרנט הישראלי, מפני שישנן חברות האוספות מידע על החיפושים המתבצעים אצלם ואם יש עניין רב בשם דומיין מסויים הן רוכשות אותו ומציעות למכירה את הדומיין בסכום גבוה (פעולה לא אתית!). שמות דומיין מחו"ל ניתן לבדוק או באתרי מכירת דומיינים ישראלים או באתרי מכירת דומיינים עולמיים כגון goDaddy.


בחירת סיומת לדומיין
סיומות שונות הן בעלות משמעות שונה באינטרנט. יש לבחור את הסיומת על פי התחום שבו עוסק האתר.
לדוגמא: עסק עולמי com , עסק ישראלי co.il או אקדמיה ac
האם חייבים את סיומת ה- il? עבור עסק ישראלי מאוד מומלץ שכן.
מצד שני, דומיין ישראלי מחירו גבוה פי- 3 מדומיין בין לאומי.


איפה לקנות דומיין
לפני שאתם רצים לקנות בדקו האם חבילת האחסון שאתם מתעדים לרכוש כוללת שם דומיין חינם.
לגבי שמות דומיין ישראלים ניתן לרכוש בכל אחת מהחברות המציעות למכירה דומיין ישראלי אך כדאי לשים לב למחירים (ראה סעיף הבא).
כדאי לבדוק האם החברה שממנה אתם קונים את שם הדומיין מאפשרת לכם ממשק אינטרנט לשינוי פרטי הדומיין כגון שרתי ה- DNS של הדומיין (באיגוד האינטרנט הישראלי ניתן לעשות זאת באמצעות ממשק אינטרנט וכתובת הדואר אלקטרוני שלך לאישור). דומיין לא ישראלי מומלץ לקנות באחת מחברות מכירת הדומיינים בחו"ל – החברה הטובה ביותר עם המחירים הזולים ביותר היא goDaddy.

הערה:
אם אתם קונים דומיין ישראלי באיגוד האינטרנט הישראלי, וודאו היטב שאתם משתמשים בכתובת דואר אלקטרוני, שתשאר פעילה לאורך זמן רב, מפני שהתקשורת איתם מתבצעת בעזרת חשבון הדואר ועל כל שינוי בפרטים, תדרשו לאשר בדואר שישלח אליכם.


מחירים נורמליים לדומיין
דומיין ישראלי עולה בין $30 ל - $40 לשנה (אך חייבים לקנות לשנתיים).
דומיין חו"ל עולה בערך $9 לשנה וישנם סיומות העולות פחות מ- $5 לשנה (ב- goDaddy).


מקור המאמר

מוכרים דומיין? הוסיפו דומיין למאגר דומיינים
למכירה של האתר דומייניק.
השירות ניתן חינם.
איך קונים דומיין חדש ואיזה שם כדאי לבחור?
על רישום דומיין
אינדקס חברות לרישום דומיין ישראלי / בינלאומי
רישום דומיין