הוסף למועדפים   יום שלישי, 26 במאי 2020

דומייניק - מאגר דומיינים למכירה, המאפשר לבעלי דומיינים לפרסם דומיין למכירה, לנקוב מחיר מבוקש עבורו או לקבל הצעות מחיר מגולשים באתר.

כדאי לדעת! הכל על רישום דומיין חדש

מדריך לרישום דומיין – בכדי שתמיד תמצאו את הדרך

דומיין של אתר הוא למעשה הכתובת שלו, או רצף האותיות (ה- www…) אותו מקישים בדפדפן על מנת להגיע לאתר המבוקש. אין זה משנה אם דרך ההגעה לאתר מבוצעת דרך מנוע חיפוש כלשהו והקשה על כותרת האתר או באמצעות הזנת הכתובת באופן ישיר – בשני המקרים משמש הדומיין ככתובת אליו מבוצעת הפניה, וככתובת ממנה חוזר האתר עצמו המוצג לגולש.

דומיין מחולק ל-3 חלקים במינימום, מהם אפשר ללמוד רבות על האתר עצמו. הדומיין מתחיל בדרך כלל במילה www (שהם ראשי התיבות של הרשת העולמית -  World Wide Web), לאחריו מופיע שם האתר עצמו, והחלק השלישי הוא סיומת, המעיד על הארץ בה האתר ממוקם (סיומת - .com – מדובר באתר אמריקאי, .co.il – אתר ישראלי, co.uk – אנגלי, וכו' – ברשת תוכלו למצוא את קיצורי כל המדינות), וכן את מאפיין האתר - .com – הוא אתר מסחרי, .gov – אתר ממשלתי, .edu  אתר חינוכי המאפיין מוסדות חינוך וכיו"ב.

אז למה צריך לבצע רישום דומיין ?

כשגולש עובד על המחשב שלו בבית או במשרד ומקיש כתובת של אתר, הוא מצפה לקבל חזרה את האתר עצמו, אולם מי יודע להבין את כתובת האתר ולמצוא אותו בין כל שרתי האינטרנט בעולם ? כיצד מבוצעת התקשורת למול אותו אתר, וכיצד יודע האתר מיהו המחשב שביקש אותו, מבין כל טריליוני המחשבים המצויים אי שם ?

התשובה לשאלות אלה טמונה בשרתי הדומיינים העולמיים. בעת הקמת אתר חדש, יש להצהיר על הדומיין שלו, ולבצע רישום דומיין באחד משרתים אלה. בשרתי הדומיינים ישנן טבלאות ענק המקשרות בין שם הדומיין של האתר ובין הכתובת הפיזית שלו (המחשבית, הקרויה כתובת IP). בעת שגולש מבקש להגיע לאתר מסוים, נשלחת כתובת הדומיין שביקש אל שרתי הדומיינים, אלה מחפשים את הדומיין ומתרגמים אותו לכתובת IP, וכך נוצרת התקשורת בין מחשב הלקוח (המחשב הביתי עליו עובד הגולש) לבין מחשב השרת (עליו מאוחסן האתר).

רישום דומיין הלכה למעשה – כיצד מבצעים אותו ?

על מנת לרשום דומיין חדש לאתר, יש ליצור קשר עם חברת לרישום דומיינים, המקושרת אל השרתים העולמיים, וביכולתה להוסיף את כתובת הדומיין החדשה. אחד הצעדים הראשונים שתבצע חברה שכזו היא בדיקה ששם הדומיין המבוקש אינו קיים כבר ורשום תחת אדם אחר (גם אם הדומיין אינו מצוי בשימוש כרגע). במידה והדומיין פנוי, יגבו דמי רישום מהלקוח (המשתנים בהתאם לסוג הדומיין והסיומת שלו), ולאחר זמן המתנה קצר (כ-24-48 שעות) יכנס הדומיין לפעולה וניתן יהיה לקשר אותו אל האתר החדש.

יש לדעת שרישום דומיין מבוצע בכפולות של שנה – לרוב זמן הרישום המינימלי הוא לשנתיים, אם כי ישנה אפשרות לבצע רישום דומיין לשנה אחת בלבד. עם תום תקופת הרישום תקבלו התראה, ותוכלו להאריך את הרישום לתקופה נוספת.

מקור המאמר

מוכרים דומיין? הוסיפו דומיין למאגר דומיינים
למכירה של האתר דומייניק.
השירות ניתן חינם.
איך קונים דומיין חדש ואיזה שם כדאי לבחור?
על רישום דומיין
אינדקס חברות לרישום דומיין ישראלי / בינלאומי
רישום דומיין