הוסף למועדפים   יום רביעי, 27 במאי 2020

דומייניק - מאגר דומיינים למכירה, המאפשר לבעלי דומיינים לפרסם דומיין למכירה, לנקוב מחיר מבוקש עבורו או לקבל הצעות מחיר מגולשים באתר.

כדאי לדעת! הכל על רישום דומיין חדש

דומיין על הכוונת – אזהרה!

כיום ברור לכל אדם אשר מעורב באופן כלשהו בעולם האינטרנט כי דומיין הוא רכוש לכל דבר – הוא מבצע פונקציה כלשהי והוא משפיע על פעולותיהם של אנשים ממש כאילו היה חפץ או מוצר בעולם האמיתי ולא רק בעולם המקוון. לפיכך, כמו כל מוצר מוחשי אחר, גם דומיין עשוי להגנב על ידי אנשים שחומדים אותו. אכן, תופעה זו של גניבת או חטיפת שמות דומיין הולכת ונעשית נפוצה יותר ויותר ככל שהאינטרנט והעולם הוירטואלי מקבל יותר משמעות ומשקל בעולם האמיתי. קיימים אנשים רבים ברחבי העולם אשר עיסוקם המרכזי הוא מעקב אחר שמות דומיין של בעלי אתרים אחרים. ברגע ששם דומיין של אתר מסויים פג, גנבי שמות דומיין אלו רוכשים את אותו דומיין מבלי לאפשר לבעל האתר אפשרות לחדש את הבעלות עליו. בכך למעשה נותר בעל האתר ללא שם דומיין שכבר ידוע בקרב גולשיו.

דומיין נגנב – למה בעצם...?

מדוע בעצם אנשים רבים מקדישים את מלוא זמנם ומרצם לגנבת שמות דומיין? הרי למעשה מדובר במשרה מלאה ומלחיצה – גנבי שמות דומיין מקצועיים יושבים מדי יום שעות רבות מול המחשב, מחפשים שמות דומיין פוטנציאליים וממתינים לשעת הכושר לפעולת העוקץ שלהם. מהו האינטרס של אנשים אלו להתחיל לעסוק בתחום שאמנם איננו מחוץ לחוק, אולם בפירוש אינו מוסרי? התשובה לכך היא כמובן כסף – גניבת שמות דומיין היא פעולה רווחית ביותר. הצעד הראשון של גנבי שמות דומיין לאחר חטיפת שם האתר היא העמדת אתר ארעי של פרסומות בשם הדומיין שחטפו – באופן זה תנועת הגולשים של האתר ששמו נחטף מתועלת לאתר הפרסומי, והגנב מרוויח מחשיפת פרסום לקהל של אלפי ולעיתים מיליוני גולשים. אולם את הכסף הגדול גנבי שמות דומיין לא עושים מהפרסום אלא מהצעה שבעל הדומיין המקורי לא יוכל לסרב לה– החזרת שם הדומיין החטוף במחיר מופקע. שם דומיין הוא אחד מסמלי ההיכר של אתר פופולארי, ולכן אם ברצונו של בעל האתר להחיות את אתרו, גנב הדומיין ישיג את מבוקשו.

דומיין רשום על שמך? שמור עליו היטב!

כיצד אפשר לשמור על שמות דומיין ולהגן עליהם מפני גנבים וחוטפים? קיימים מספר פתרונות לכך, ראשית, יש לזכור את תאריך תפוגת דומיין, לשים לב להתראות שנשלחות לכתובת הדואר האלקטרוני על התקרבות תאריך התפוגה (לרוב נשלחות התראות אלו מספר שבועות לפני תפוגתו של שם דומיין) ולחדש את הבעלות עליו בהקדם האפשרי. כמו כן, מומלץ לרכוש מראש או לחדש את הבעלות של שמות דומיין לתקופה ארוכה ככל האפשר (מספר שנים לפחות). שים לב – ככל שתקדים לחדש את הבעלות על שמות דומיין שבבעלותך, כך יקטן הסיכוי שגנב ישים ידיו עליהם.

מקור המאמר

מוכרים דומיין? הוסיפו דומיין למאגר דומיינים
למכירה של האתר דומייניק.
השירות ניתן חינם.
איך קונים דומיין חדש ואיזה שם כדאי לבחור?
על רישום דומיין
אינדקס חברות לרישום דומיין ישראלי / בינלאומי
רישום דומיין