הוסף למועדפים   יום שלישי, 24 במאי 2022

דומייניק - מאגר דומיינים למכירה, המאפשר לבעלי דומיינים לפרסם דומיין למכירה, לנקוב מחיר מבוקש עבורו או לקבל הצעות מחיר מגולשים באתר.

כדאי לדעת! הכל על רישום דומיין חדש

קניית דומיין – מורה נבוכים!

קניית דומיין היא אחת הפעולות הראשונות שיש לעשות בטרם בונים אתר אינטרנט. אם עוד אין לכם שם דומיין, אז כדי שתמהרו לרכוש אחד, שכן דומיין טוב, עשוי להיחטף....
בשורות הבאות ננסה לעמוד על כל האלמנטים החשובים שיש לקחת בחשבון טרם קניית דומיין:

קניית דומיין – קונספט ומרקטינג

חשוב להבין כי ישנה משמעות שיווקית עצומה לבחירת שם הדומיין. קניית דומיין צריכה להגיע לאחר מחשבה אודות המסר שאותו אתם רוצים להעביר לגולשים, כמו גם שעליו להיות אטרקטיבי. אותו שם דומיין ילווה אתכם למשך תקופה ארוכה, באמצעותו יגיעו אל האתר שלכם ולכן עליו להיות קליט.
אם יש לאתר שלכם קונספט מסוים, על אותו שם דומיין להעביר את הקונספט הזה, על מנת שגולשים יוכלו לקשר בין האופן שבו מגיעים אל האתר שלכם לבין מה שיש לאתר שלכם להציע.
כמו כן, יש לרכוש דומיין קליט, ומומחי שיווק ממליצים לרכוש דומיין – קצר. והקשר בין השניים ברור: קניית דומיין קצר וקליט - ייזכר טוב יותר מדומיין מסורבל הרווי בתווים.

קניית דומיין ורלוונטיות

קניית דומיין איננה מתרחשת בחלל הריק. ככלות הכול כאשר חשבנו על הקמת אתר היה לנו חזון מסוים או תוכנית עסקית. אנשים מסוימים מקימים אתר אינטרנט כדי למכור מוצרים, אחרים מקימים אתר על מנת למכור שירותים – על כן, בעת קניית דומיין יש לקחת בחשבון את עולם התוכן של האתר. רצוי לבחור דומיין בעל רלוונטיות לתוכן האתר, שכן אין טעם, למשל, להשקיע כסף ברכישת דומיין שטומן בחובו מילים מעולם הכלכלה המיועד לאתר שמוכר מוצרים לתינוקות.

קונים דומיין !

קניית דומיין איננה פעולה מורכבת. אם כבר בחרתם דומיין, עליכם לבדוק אם הוא פנוי או תפוס. תוכלו לעשות כן במספר רב של אתרים שמציעים קניית דומיין. אם לא מצאתם, תמיד תוכלו לגשת לאתר איגוד האינטרנט הישראלי :www.isoc.org.il, ושם לבדוק באם הדומיין שחשבתם עליו פנוי או תפוס.

במידה והדומיין פנוי – מזל טוב! תהליך המיתוג שלכם ברשת עומד להתחיל....
אך במידה והדומיין שבחרתם איננו פנוי- אל דאגה, יש פתרונות יצירתיים. כך למשל, אם חשבת על קניית דומיין בעל שם קליט, רלוונטי ואטרקטיבי בעל סיומת co.il – אך הוא תפוס, תמיד תוכלו לחפש את אותו שם דומיין, רק שתהיה לו סיומת שונה, למשל, .info או .net
אם אתם בכלל פונים לקהל יעד בינלאומי – אז כדי לרכוש דומיין בעל סיומת .com
כמו כן, אם חשבתם על קניית דומיין שכבר תפוס – תוכלו לנסות ליצור קשר עם בעל האתר – ולנסות לרכוש ממנו את שם הדומיין.

אם כן, נראה כי קניית דומיין איננה פעולה מורכבת מדי, אם תפעלו לפי הכללים, תוכלו לרכוש דומיין איכותי שיחזק את הקונספט שלכם ויתרום למיתוג העסקי שלכם ברשת.

מקור המאמר

מוכרים דומיין? הוסיפו דומיין למאגר דומיינים
למכירה של האתר דומייניק.
השירות ניתן חינם.
איך קונים דומיין חדש ואיזה שם כדאי לבחור?
על רישום דומיין
אינדקס חברות לרישום דומיין ישראלי / בינלאומי
רישום דומיין