הוסף למועדפים   יום רביעי, 27 במאי 2020

דומייניק - מאגר דומיינים למכירה, המאפשר לבעלי דומיינים לפרסם דומיין למכירה, לנקוב מחיר מבוקש עבורו או לקבל הצעות מחיר מגולשים באתר.

כדאי לדעת! הכל על רישום דומיין חדש

רכישת דומיין: הנדל"ן שלך ברשת

אם נדמה ולו לרגע את רשת האינטרנט לעולם הנדל"ן – אזי קניית דומיין משולה לרכישת מגרש. השקעה במגרש גדול ומרווח, הנמצא במיקום טוב וסמוך למקומות חשובים – יכולה להשתלם מאוד למשקיע אך היא כרוכה בהוצאות, בתכנון נכון ומחקר, יש צורך בייעוץ של אנשי מקצוע וכו'. לא כך הם פני הדברים כאשר נמצאים במעמד רכישת דומיין. רכישת דומיין אמנם כרוכה במחקר מקדים והבנה בעולם האינטרנט, אך היא איננה כרוכה בהוצאות רבות, שכן כיום ניתן לרכוש דומיין תמורת דולרים אחדים, לתקופה קבועה מראש.
ולמרות שההוצאות אינן גדולות במהלך רכישת דומיין, הרווח ברכישתו – גדול מסה"כ ההשקעה, במידה ובוחרים אותו נכון.

רכישת דומיין - השקעה לטווח ארוך

דומיין פירושו בעברית שם מתחם. כך שאם אתם מתחילים בתהליך רכישת דומיין אתם רוכשים לעצמכם טריטוריה אינטרנטית. לא פעם, אנשים, בעיקר חובבי אינטרנט, מבצעים רכישת דומיין עוד לפני שחשבו על קונספט לאתר האינטרנט שיבנה תחת אותו דומיין. הסיבות לכך טמונות בכך שיש מתאם בין ותק של דומיין לבין קידום אתרים. ככל שהשם דומיין יהיה בעל וותק רב יותר, כך יהיה קל יותר לקדם אותו במנועי החיפוש.
סיבה נוספת שבעטייה אנשים מבצעים רכישת דומיין בטרם חשבו על קונספט לאתר היא שישנם אנשים שרואים ברכישת דומיינים השקעה לטווח ארוך. הם מבינים כי קיימים דומיינים שיהיה להם ערך בעתיד. כך למשל, יש שרוכשים שמות דומיין פופולאריים ולאחר מכן מציעים אותם למכירה ונהנים מן הרווח. אולם חשוב להיות זהירים כאשר מבצעים רכישת דומיין המורכב משמות מסחר של חברות קיימות.

כיצד בוחרים דומיין?

בין אם אתם עומדים לרכוש שמות דומיין על מנת לבנות אתר ובין אם אתם רוצים לרכוש דומיין על מנת להשקיע, יש כמה דברים שחשוב לשים אליהם לב לפני תחילת רכישת דומיין.

כך למשל, רצוי לבחור שמות דומיין קליטים וזכירים. תחשבו על זה, שם המתחם הוא למעשה תג הזיהוי שלכם ברשת, דרכו יגיעו לאתר שלכם ורצוי שגולשים גם יזכרו כיצד ניתן לשוב אל האתר שלכם – בקלות.

בררו אם אתם יכולים לרכוש דומיין בעל וותק. ישנם אתרי אינטרנט שעוסקים במסחר של דומיינים, בהם תוכלו לראות מאגר של אנשים שרוצים למכור את הכתובת דומיין שלהם. יש יתרון בביצוע רכישת דומיין בעלת וותק בכל מה שנוגע לקידום אתרים, לכן מומלץ לברר האם יש דומיין למכירה שעשוי להתאים לכם. כמו גם שלכתובת דומיין וותיקה יש כבר קהל גולשים – ואפשר בהחלט ליהנות ממנו.
במידה והחלטתם להתחיל בתהליך רכישת דומיין ותיק, דאגו שיהיה מאותו עולם תוכן שבו יעסוק האתר שלכם. רק כך באמת תוכלו ליהנות מתנועת הגולשים הקיימת.

במידה ואתם מתחילים בתהליך רכישת דומיין על מנת להשיק אתר, וודאו כי הוא עולה בקנה אחד עם המוצר או השירות שאתם מציעים. דאגו שיהיה קשר רעיוני ורלוונטיות בין המוצרים והשירותים שלכם לבין השם דומיין.

אם בכל זאת אינכם מרגישים בטוחים – תמיד תוכלו להתייעץ עם מומחים שישמחו לסייע לכם בתהליך רכישת דומיין בחוכמה ! בהצלחה....

מקור המאמר

מוכרים דומיין? הוסיפו דומיין למאגר דומיינים
למכירה של האתר דומייניק.
השירות ניתן חינם.
איך קונים דומיין חדש ואיזה שם כדאי לבחור?
על רישום דומיין
אינדקס חברות לרישום דומיין ישראלי / בינלאומי
רישום דומיין