הוסף למועדפים   יום רביעי, 27 במאי 2020

דומייניק - מאגר דומיינים למכירה, המאפשר לבעלי דומיינים לפרסם דומיין למכירה, לנקוב מחיר מבוקש עבורו או לקבל הצעות מחיר מגולשים באתר.

כדאי לדעת! הכל על רישום דומיין חדש

רישום דומיין – תרשום, תרשום...

רישום דומיין ייחודי זוהי פעולה שכל אדם שחושב להשיק אתר אינטרנט חדש - צריך לעשות אותה, באופן מסודר. כאשר רשת האינטרנט הייתה בחיתוליה, רישום דומיין או I.P נערכו דרך ארגון אחד – Internic, אך עם ההתפתחות המטאורית של האינטרנט כיום ניתן לרכוש ולרשום דומיין גם דרך חברות רבות אחרות.
מאחר וניתן לרשום דומיין בחברות רבות, תוכלו למצוא חברות שמציעות רישום דומיין בעבור מספר דולרים בעוד אחרות יגבו עשרות דולרים בגין אותו שירות. תוכלו למצוא בקלות אפילו חברות שירשמו על שימכם דומיין למשך שנתיים בעוד שהשנה הראשונה תהיה חינם לגמרי – לכן חשוב לערוך סקר מקדים ומעמיק בטרם רושמים את הדומיין.

אנשים רבים נוטים לבלבל בין רישום דומיין לבין אחסון האתר. חשוב להבהיר כי שני פעולות אלו הן פעולות שונות, אך בהחלט ניתן למצוא ספק אחד שייתן את שני השירותים הללו – הן רישום דומיין והן אחסון אתרים.

רישום דומיין וחידושו – בשביל השקט הנפשי שלכם !

מאחר וקשה למצוא דומיין טוב, אז אם כבר מצאתם אחד, מומלץ מאוד בעת רישום דומיין ללחוץ על הכפתור שמציע חידוש אוטומטי. בצורה כזו תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהדומיין יהיה שלכם לתקופה ארוכה, מבלי שתצטרכו בכל שנה לחדש את הרישום שלו מחדש. לאלמנט זה יש משמעות גדולה על משך הזמן שתחזיקו באותו דומיין. שכן, אם קניתם דומיין ונסתיימה התקופה וטרם חידשתם את הרישום – מישהו יכול לחטוף לכם את הדומיין, ממש מתחת לאפכם, וזה יכול להיות עניין של שניות

רישום דומיין – עניין של זמן

כפי שכבר ציינו, מחיר רישום דומיין משתנה מחברה לחברה. אך משבחרתם חברת רישום דומיין, ייתכן מאוד וכדאי לכם לרכוש אותו למשך תקופה ארוכה. על פי רוב בעלי אתרים רוכשים דומיין לתקופה של שנה או שנתיים. אך קיימת אפשרות של רכישת דומיין למשך תקופה ארוכה יותר – כך שאם אתם חושבים לטווח הארוך, כדאי מאוד לרכוש את הדומיין לתקופות של 5 שנים ואפילו 6. כך תוכלו גם תוכלו להשיג מחיר יותר טוב מאחר ואתם מתחייבים לתקופה ממושכת, וגם תוכלו להשיג שקט נפשי למשך תקופה ארוכה באמת.

ניהול רישום דומיין

בעת רישום דומיין חשוב לוודא עם החברה שממנה אתם רוכשים את הדומיין – כי אתם יכולים לקבל הרשאת מנהלים לניהול הדומיין שלכם. בדרך זו תוכלו להעביר את השליטה עליו – לידיכם, ולא תהיו תלויים בחסדיה של החברה ממנה רכשת את הדומיין. כמו כן, תוכלו להיות מעודכנים במידה ומישהו מנסה לשנות משהו ברישום שלכם. במידה ולא תהיה לכם גישת מנהל לאחר רישום דומיין אתם עשויים להיות חשופים להעברות דומיין ותמרונים – מצד גורמים בלתי רצויים.


מקור המאמר

מוכרים דומיין? הוסיפו דומיין למאגר דומיינים
למכירה של האתר דומייניק.
השירות ניתן חינם.
איך קונים דומיין חדש ואיזה שם כדאי לבחור?
על רישום דומיין
אינדקס חברות לרישום דומיין ישראלי / בינלאומי
רישום דומיין