הוסף למועדפים   יום רביעי, 27 במאי 2020

דומייניק - מאגר דומיינים למכירה, המאפשר לבעלי דומיינים לפרסם דומיין למכירה, לנקוב מחיר מבוקש עבורו או לקבל הצעות מחיר מגולשים באתר.

כדאי לדעת! הכל על רישום דומיין חדש

כיצד לבחור שם לאתר שלך

בחירת שם לאתר

אתה מקים אתר, מזל טוב! עכשיו, כמו אחרי לידה, צריך לבחור שם!

לכל אתר ברשת האנטרנט יש שם ייחודי שמשמש בתור הכתובת שלו. לדוגמא כתובתו של האתר של חברת גו-סימפל היא www.gosimple.co.il . גם האתר שלך צריך כתובת כזו.

בחירת שם לאתר הינו צעד חשוב מאוד בדרכו של האתר להיות כרטיס הביקור והמקפצה הכלכלית שלך!  בהקשר זה, דימוי טוב לשם האתר הוא מיקום העסק, גם מסעדת שף מעולה לא תהיה מוצלחת, אם היא תמוקם ליד מזבלה או ברחוב צדדי ונסתר.

איך לבחור שם?

ראשית רצוי מאוד ששם האתר יעיד באופן כללי על תחום העיסוק. לדוגמא, קל להבין מה יהיה תוכנו של אתר שכתובתו cookbook.com

מרבית החשיפה של שם האתר מתבצעת בצורה ויזואלית, החל מהכתובת שרואים במסך המחשב ועד לפרסומות. לכן חשוב שכתובת האתר תהיה קליטה לעין ושיהיה קל לזכור אותה. בנוסף חשוב שהכתובת תהיה קליטה לאוזן, גם אם האתר לא עתיד להתפרסם ברדיו, הפרסום הכי טוב הוא מפה לפה, לכן נרצה שיהיה קל לציבור לזכור את שם האתר שלנו משמיעה בלבד.

חשוב מאוד ששם האתר יכתב כפי שהוא נשמע. בשפה העברית ישנן אותיות שקשה לכתוב אותן באנגלית, או שיש מספר אפשרויות לכתיבתן (לדוגמא ח,צ,ש) על כן יש להקפיד כי לכתיבת שם האתר שלך באנגלית יש צורה אחת, חד משמעית (לדוגמא לאתר בשם אומנות, ההגיון אומר כי כתובתו היא omanut.com , אולם אם תתבקש להכנס לאתר בשם הממלכה, לאן תכנס? ל hamamlacha או ל- hamamlaha ) .

קהל יעד

בבואנו לבחור שם לאתר, חשוב מאוד שנעצור לרגע ונחשוב מי יהיה קהל היעד שלנו. במידה ומדובר באתר הפונה רק לקהל יעד ישראלי, שם האתר יכול להיות בתעתיק לעברית (כגון rehitim.com ), לעומת זאת אם קהל היעד הוא בין-לאומי, רצוי לבחור בשם באנגלית. עם זאת עלינו לזכור כי לפחות חלק מהגולשים לא שולטים בשפה האנגלית על בוריה, לכן נשתדל להמנע ממילים ארוכות וקשות באנגלית.

 שם דומיין

שם דומיין הוא הסיומת של כתובת האתר שלכם. לדוגמא .com או .co.il , וכן, גם אותה אתם יכולים לבחור, אך שוב ישנם שיקולים שכדאי לקחת בחשבון.

עלינו שוב לבחון את קהל היעד שלנו. אם האתר שלנו פונה לקהל יעד בין-לאומי, נבחר בדומיין בינלאומי (כגון .com ) אך אם קהל היעד הוא ישראלי עדיף שנבחר בדומיין ישראלי (כגון .co.il ).

לא מעט אנשים טועים לחשוב שסיומת בינלאומית תוסיף מוניטין לאתר שלהם. אולם לא כך הדבר.  סיבה מרכזית לבחירת סיומת ישראלית (במידה ואכן קהל היעד הוא ישראלי) היא שרוב התנועה באתרים ישראליים מגיעה מהאתר גוגל ישראל. אתר גוגל ישראל מעניק "נקודות זכות" לאתרים עם סיומת ישראלית ומגדיל את הסיכויים לכך שהאתר שלך יופיע במקום ריאלי בתוצאות החיפוש.

סיכום

בחירת שם לאתר הינה משימה חשובה בתהליך הקמת האתר ומומלץ לא להקל ראש בשלב זה, שכן גם אתר איכותי עלול ליפול בגלל כתובת גרועה.

רצוי לבחור שם קצר, קליט לאוזן ולעין ושיהיה קל לזכור אותו. חשוב לעצור ולחשוב מה יהיה קהל היעד שלכם. קהל היעד הוא גורם חשוב מאוד בבחירת השם, באנגלית או בתעתיק לעברית?, עם סיומת בינלאומית או ישראלית?

זהו, יש לכם את הכלים.


מקור המאמר

מוכרים דומיין? הוסיפו דומיין למאגר דומיינים
למכירה של האתר דומייניק.
השירות ניתן חינם.
איך קונים דומיין חדש ואיזה שם כדאי לבחור?
על רישום דומיין
אינדקס חברות לרישום דומיין ישראלי / בינלאומי
רישום דומיין